Reminescencje z Bierzmowania 2021

19 czerwca 39 młodych osób z naszej parafii przyjęło sakrament Bierzmowania z rąk biskupa Damiana.

W naszej parafii każdego roku odbywa się bierzmowanie, od kilku lat dotyczy to klas ósmych. Zależy nam, aby zanim pójdą do kolejnych szkół, często poza Liskowem, dać im przez rok możliwość spotkań, przyjaźni, radości i zakorzenienia się we wspólnotę parafialną.
Z różnym skutkiem.

W tym roku bierzmowanie zbiegło się z pierwszą wizytą w Liskowie nowego biskupa kaliskiego Damiana. Jak wiecie mocno modliliśmy się o dobrego, mądrego i świętego pasterza dla naszej diecezji, o czym przypomnieli też rodzice witający Księdza Biskupa, i ufamy że to właśnie biskup Damian jest owocem tej modlitwy. Cieszymy się, że to on udzielił sakramentu i tak gorąco i z serca prosił młodzież, a właściwie zapraszał ją, aby nie zaprzepaściła darów i owoców Ducha Świętego.

Ceremonia przebiegła pięknie i dostojnie, młodzież zachowała się godnie i mamy nadzieję, że pozostanie z nami w niedzielnych Eucharystiach, spotkaniach wspólnoty „Jestem”, w pieszej pielgrzymce, w scholce, czy choćby na łamach Santi.

Jak się okazało, drugie czytanie liturgiczne w tym dniu rozpoczynało się od słów „Miłość Chrystusa przynagla nas”. Dokładnie te słowa ma w swoim herbie biskup Damian… Odczytajmy ten fakt, jako znak od Pana Boga, że zadziało się coś ważnego w sercach i duszach naszej młodzieży, i niech to trwa!

Fotografie autorstwa pani Agnieszki Gierosz-Szałek. Zainteresowanych wydrukami prosimy o kontakt.