Obłóczyny scholki dziecięcej

W drugi dzień Świąt przypadła niedziela Świętej Rodziny i była to znakomita okazja, aby przypomnieć, że nasza parafia jest jedną wielką rodziną.

Najpierw zaświadcza to fakt, że gromadzimy się przy stole, najważnieszym stole świata, przy którym jest miejsce dla każdego. Wiecie jak wielką uwagę przykładamy do Eucharystii, dlatego wszystko, co ma z nią coś wspólnego, jest u nas priorytetem.

I tak, przykładamy dużą wagę do lektorów, do ministrantów, a także do tego, aby każda liturgia była wypełniona pięknym śpiewem. I wtym miejscu wkracza na scenę nasza scholka dziecięca, która podczas tej radosnej, świątecznej liturgii, przyoblekła się w niebo, jak napisaliśmy w tytule tej relacji. Nasze dziewczynki są piękne, pięknie śpiewają, a więc chcieliśmy, aby podobnie jak mnistranci, również one miały piękne stroje. Błękitne pelerynki.

Stroje zostały poświęcone w odpowiednim, ważnym momencie liturgii, po odczytaniu Ewangelii, następnie dziewczynki wspomagane przez swoich rodziców założyły je i do końca liturgii, w innym niż dotychczas ustawieniu, ozdabiały śpiewem Mszę Świętą. Cieszymy się bardzo, że ta grupka liczy niemal 20 dziewczynek, że mamy wspaniałą nauczycielkę śpiewu, panią Emilię Wrzos – Piątkowską,  nauczyciela gry na instrumentach pana Piotra Kowalskiego, s. Marzenę, która opiekuje się scholką, młode instrumentalistki – Amelkę, Hanię, Julitkę i Kornelię, ich starsze koleżanki, ktore wspomagają Julkę, Michasię, Natalkę i Zuzię i pana organistę Mateusza, który służy pomocą, doświadczeniem i chętnie dzieli się miejscem w liturgii.

Podczas Mszy miało również miejce losowanie nagrod za piękny udział w porannych Roratach, ale o tym możecie przeczytać w „Opiekunie”, bo ta radosna informacja ma dotrzeć do całej diecezji 😉

Na koniec serdecznie zachęcamy dziewczynki chętne do śpiewu, a może do gry na instrumentach, to znacznie lepsze, niż gra na smartfonie, do zgłaszania się do scholki. jest miejsc dla każdego.