Ku Pierwszej Komunii Św.: Święto Przebaczenia

Od kilku lat praktykujemy w naszej parafii pierwszą spowiedź świętą na dwa tygodnie przed Pierwszą Komunią Świętą. Nazywamy ten dzień Świętem Przebaczenia. Chodzi o to, aby dzieci zrozumiały odrębność i wielkie znaczenie tego sakramentu, a także o wspólne świętowanie. Podobnie jak dobry Ojciec z przypowieści o Synu Marnotrawnym wyprawia wielką ucztę po powrocie syna – grzesznika, tak i my pragniemy razem ucztować i weselić się, że dzieci po raz pierwszy mogły przytulić się do miłosiernego Ojca. Tak był i w tym roku. Dzieci najpierw uczestniczyły w nabożeństwie, następnie odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i w końcu po przeproszeniu rodziców i ucałowaniu ich dłoni przystąpiły do indywidualnej spowiedzi. Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane! Po wspólnym dziękczynieniu w kościele była uczta (ciastka, cukierki, czipsy i coca cola 😉 w sali multimedialnej. Dzieci złożyły też życzenia Księdzu Proboszczowi, który w tym dniu kończył 51 lat.