Categories: Aktualności, Ludzie, Wydarzenie

Adoracja z genialnym i błogosławionym Carlo

Wieczorem przed beatyfikacją Sługi Bożego Carlo Acutisa odbyło się, w parafii Wszystkich Świętych w Liskowie, dekanalne czuwanie modlitewne dla młodzieży i dorosłych przed Najświętszym Sakramentem.

 

„Carlo to młody utalentowany informatyk, który głosił Słowo Boże przez Internet. Dał inspiracje dla powstania różnych form nowej ewangelizacji takich jak telewizja Trwam” 

„Trzeba podziwiać takiego młodego człowieka, ponieważ wiedział co jest dla najważniejsze, umiał korzystać racjonalnie z internetu”

„Jestem zdziwiony, że piętnastolatek może być zauważony i stać się wzorem nawet dla starszych”

„Ten młodzieniec powinien być inspiracją dla wielu młodych pokoleń, pokazał, że można być blisko Boga oraz mieć czas na rozwijanie swojej pasji”

Te krótkie wypowiedzi, młodych ludzi z naszej parafii, są dowodem na to, że beatyfikacja Carlo Acutisa jest wielkim wydarzeniem. Zauważmy, że ma ona miejsce dokładnie w czasie gdy na świecie znów wchodzą obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Może Bóg daje nam dobry przykład, wtedy kiedy zamykamy się w domach, kiedy więcej czasu spędzamy przy komputerze, w sieci. W dobie cyfryzacji potrzebujemy kogoś kto racjonalnie z tego korzystał. Kto może pokazać jak nową technologię dobrze wykorzystać.

Wieczorem przed beatyfikacją Sługi Bożego Carlo Acutisa odbyło się, w parafii Wszystkich Świętych w Liskowie, dekanalne czuwanie modlitewne dla młodzieży i dorosłych przed Najświętszym Sakramentem. Dziękowaliśmy Bogu za „świętych obcowanie”. Za przykład piętnastoletniego geniusza komputerowego, który pokazał jak szybko i piękną drogą dostać się do nieba. Właściwie to nie drogą – a autostradą! Tak sam nazwał Komunię Świętą, którą przyjmował codziennie. W czuwaniu brała udział młodzież z całego dekanatu koźminkowskiego, młodzież przygotowująca się do bierzmowania w naszej parafii, ministranci oraz parafianie. Wszyscy chcą nie tylko podziwiać błogosławionego Karola ale również go naśladować.

Bezpośrednio po czuwaniu wszyscy zostali zaproszeni do salki multimedialnej, gdzie przygotowane było coś słodkiego (dziękujemy p. Joannie Szmajdzińskiej, Agnieszce Rygas i Małgorzacie Mikołajczyk). Każdy po długiej modlitwie chętnie spróbował domowych wypieków, pączków, ciastek a nawet chipsów. Wszystko po to, by większa była nasza radość wspólnego spotkania na modlitwie, później przy stole. Radość z tego, że Bóg daje ludziom tyle łaski ile potrzebują, żeby zostać świętym!

Beatyfikacja Carlo Acutisa odbyła się w Asyżu 10 października uroczystości przewodniczył Ks. Kard. Agostino Vallini, Legat Papieski dla Bazyliki św. Franciszka w Asyżu.

Tekst ks. Mateusz
Foto: Agnieszka Gierosz – Szałek