Categories: Aktualności, Galerie, Ogłoszenia

Rowerami na “Majowe” Krzyżówki i Złotniki

W środy wybieramy się rowerami do nieodległych kaplic, aby tam wspólnie odśpiewać Litanię Loretańską.

 

W środę, 12 maja, wybraliśmy się z księdzem Mateuszem na wycieczkę rowerową, a tak naprawdę na nabożeństwo majowe, do kościółka na Krzyżówkach, aby wspólnie pomodlić się Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Pogoda nam sprzyjała, więc droga minęła bez żadnego problemu. Gdy dotarliśmy na miejsce, rozpoczęło się nabożeństwo połączone z apelem jasnogórskim. Po zakończeniu ubogaconego w śpiewy parafian nabożeństwa, odpoczęliśmy chwilę i wróciliśmy do Liskowa.

 

Natomiast tydzień później pojechaliśmy do leżacej w parafii Koźminek kapliczki w Złotnikach, w której również odbyło się nabożeństwo majowe. Jeszcze przed wyjazdem jeden z naszych kolegów zrobił salto na rowerze, ale na szczęście nic mu się nie stało.

Zebraliśmy się i spod parkingu wyruszyliśmy na Złotniki. Po drodze dołączyło się do nas jeszcze parę osób, za którymi trzeba było poczekać parę minut aczkolwiek wszyscy dotarliśmy na czas.  Przemierzaliśmy kilometry bez przeszkód, było wręcz wspaniale. Gdy modlitwa, w tym pięknym miejscu, dobiegła końca, pełni sił wracaliśmy do swoich domów.

Na każdym z tych wyjazdów, oprócz oczywiście modlitwy, była też przednia zabawa, dzięki przyjemniej atmosferze oraz dzięki urokowi pięknych miejsc
w naszych okolicach, które co tydzień odwiedzamy. Zatem zachęcamy każdego z was o wzięciu udziału w następnych rowerowych „majówkach”, gdyż jest to pewna forma relaksu oraz spotkania z Maryją. Nie musicie się obawiać, bo na koniec została nam najkrótsza trasa – do Strzałkowa. Zapraszamy!

Michasia Rygas