Categories: Aktualności, Galerie, Ludzie, Wydarzenie

Żegnamy Przedszkolaki

„Boże, dziękujemy Ci za tysiące łask…” – tak śpiewały dzieci kończące przedszkole Sióstr Służebniczek w Liskowie.

23.06.2016 roku 12 dzieci zakończyło pierwszy ważny etap w swoim życiu i z wdzięcznością w sercu pożegnało mury przedszkola. W tym dniu radość i entuzjazm przeplatały się z żalem i tęsknotą w sercu. 

W sali przedszkolnej zgromadziły się rodziny dzieci oraz zaproszeni goście. Słowo pożegnania i życzenia powodzenia w nowej rzeczywistości szkolnej, wyraziły najmłodsze dzieci przedszkolne (3 i 4 latki) w wierszu, piosence i Poleczce wytańczonej specjalnie dla siedmiolatków. Również Poziomki (dzieci 5 letnie) pożegnały starszych kolegów życząc im: „wspominajcie w domu i w szkole nasze kochane przedszkole”.

Czas pożegnań to czas wdzięczności, bo każdy z nas ubogaca się obecnością drugiego człowieka, wzajemnym dzieleniem dobra, radości, trosk i sukcesów. Nasi dostojni absolwenci wyśpiewali swoją wdzięczność dla Rodziców, Sióstr i Pań oraz kolegów pozostających w przedszkolu. Znakiem tej wdzięczności były słoneczniki wręczone wszystkim pracownikom przedszkola. Szczególne podziękowania złożyły dzieci swoim Rodzicom, przez podarowanie czerwonej róży wraz z gestem ucałowania rąk. Artystyczną część spotkania absolwenci  zakończyli tradycyjnym Polonezem, budząc zachwyt w sercach zebranych gości.

Kolejna część uroczystości to wręczenie dyplomów i nagród. Wśród nas była obecna p. Dorota Sitko, Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Gminy, która w imieniu Pani Wójt ogłosiła zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” i wręczyła dyplomy wyróżnionym dzieciom: Stefanowi Zielińskiemu za zajęcie I miejsca, Adamowi Jerzakowi za zajęcie II miejsca i Hubertowi Klockowskiemu (wyróżnienie). Następnie s. Dyrektor Barbara wręczyła dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola oraz upominek w postaci książki „Polscy poeci dzieciom”.

Wstępem do kolejnych wyróżnień był zachwycający pokaz umiejętności czytania Agaty Helman, która zajęła I miejsce w konkursie czytelniczym zorganizowanym w przedszkolu w roku rozwijania kompetencji czytelniczych. Dzieci wyróżnione w tym konkursie otrzymały „Elementarz”, z zachętą doskonalenia swoich umiejętności. Do podziękowań dołączyli się Rodzice najstarszej grupy dzieci, w imieniu których przemówiła p. Agata Marzec. Rodzice przekazali dzieciom 5 nowych hulajnóg do zabaw w ogródku.

Po oficjalnej części dzieci zaproszono na poczęstunek zorganizowany przez Rodziców. Punktem centralnym było dzielenie tortu w kształcie biedronki, wszak to już ostatnie „podrygi biedronkowe” naszych najstarszych przedszkolaków.

Uwieńczeniem uroczystości pożegnalnych i dziękczynnych była Eucharystia sprawowana w niedzielę 26.06.2016r. w naszym parafialnym kościele, pod przewodnictwem ks. Proboszcza  Andrzeja Antoniego Klimka i ks. Tomasza Flajszera, którą animowały dzieci przedszkolne. Ważnym punktem tego modlitewnego dziękczynienia był moment udzielenia błogosławieństwa dzieciom kończącym przedszkole przez Kapłanów i Rodziców. Był to wyraz powierzenia ich Bogu w ważnej chwili ich życia.

Po Mszy Świętej wodzirej Jaś Pociecha, znany dzieciom z warsztatów biblijnych, zaprosił wszystkich na festyn rodzinny do ogrodu przedszkolnego. Wszyscy goście bawili się pod przewodnictwem Dobrego Pasterza, który rozlewa swoje miłosierdzie i radość na tych, którzy się Jemu powierzają. Wspólne tańce przy muzyce chrześcijańskiej przeplatały różne atrakcje kulinarne na czele z grochówką szefowej kuchni p. Grażyny Kubickiej i pysznymi wypiekami Kochanych Mam. Nie zabrakło też baniek mydlanych i nagród dla dzieci przygotowanych przez Rodziców, którzy ofiarnie i chętnie włączyli się w przygotowanie festynu. Dopisała również pogoda, co odczytujemy jako wyraz Bożego miłosierdzia i kolejny dar Jego dobroci.

siostra Marta