Categories: Aktualności, Galerie

25 – lecie Przedszkola

Że nasze przedszkolaki prowadzone przez Siostry Służebniczki maja wielkie zdolności i przygotowują zawsze fantastyczne przedstawienia w Liskowie już nikogo nie dziwi.

Mino to za każdym razem z autentycznym zachwytem, a często i z łezką wzruszenia oglądamy ich występy. Tym razem okazją było zarówno świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości jak i 25 – lecie istnienia przedszkola i oprócz aktualnych podopiecznych Sióstr Służebniczek wystąpiło też kilkoro absolwentów i wszyscy razem odtworzyli nam najpiękniejsze chwile z 1050- letniej historii Polski. Nie zabrakło układów choreograficznych i śpiewów. Pojawili się bł. ks. Jerzy Popiełuszko i prymas kardynał Stefan Wyszyński, a także św. Jan Paweł II. Maria Konopnicka i królowa Jadwiga. Wszyscy we wspaniałych strojach, na których przygotowanie mamy musiały poświęcić mnóstwo czasu. Ale to jest chyba jeden z wniosków, który wszyscy powinniśmy wyciągnąć z dzisiejszej uroczystości: nie nauczymy naszych dzieci miłości do Boga i bliźniego, miłości do Ojczyzny, bez poświęcenia im odpowiedniej ilości czasu. Nie można się łudzić, że niewiele wystarczy. Z nimi trzeba być i towarzyszyć im w odkrywaniu świata i jego wartości. Dlatego wspaniałym dopełnieniem uroczystości, które zaczęły się Mszą Świętą i później były kontynuowane przez przedstawienie, była wspólna zabawa dzieci, rodziców, gości i sióstr Służebniczek pod przewodnictwem bł. Edmunda. Aż się nie chciało kończyć…