Odpust Matki Boskiej Różańcowej

Naszą największą radością było odprawienie odpustu ku czci Matki Bożej Różańcowej w obecności Jej wizerunku.

Obraz powrócił na miejsce po renowacji, podobnie jak powróciło na swoje miejsce, pod sercem Matki Tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Tegoroczny Odpust celebrował ks. Kanonik Kazimierz Pyrzyk, proboszcz z Goszczanowa, który w homilii przedstawił wzruszające świadectwa o mocy modlitwy różańcowej. Główny Celebrans poświęcił też nowy feretron z figurą św. Antoniego Padewskiego, który wraz z niosącymi go paniami w nowych strojach wzbogacił naszą Asystę. Bardzo nas to cieszy. Podczas celebracji odpustowej zostały również poświęcone różańce, jak je nazwał ks. Proboszcz, robocze, do kieszeni albo do szkolnego plecaka (w odróżnieniu od pamiątkowych), które zostały wręczone dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świetności naszych celebracji: naszem Chórowi Parafialnemu z ks. Andrzejem i p. Mateuszem – organistą, orkiestrze pod kierunkiem p. Mariusza Trzcińskiego, wspomnianej już całej Asyście, począwszy od dzieci sypiących kwiatki a kończąc na czuwających nad nimi Siostrach Służebniczkach, ministrantom z ks. Tomaszem i p. Kościelnym Józefem, paniom, które upiekły ciasta i przygotowały posiłek. I wszystkim uczestnikom. Już wkrótce świętować będziemy nasz kolejny, tym razem tytularny odpust ku czci Wszystkich Świętych.