Dzieci z Ciepielewa w Kotlinie Kłodzkiej

18 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciepielewie wybrały się na trzy dni do Kotliny Kłodzkiej.

18 czerwca 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciepielewie wraz z rodzicami i nauczycielami (ks. Jacek Bosak – kierownik wycieczki, Katarzyna Dancewicz i Aneta Miklas – opiekunowie) wybrali się na trzy dni do Kotliny Kłodzkiej. Najpierw odwiedzili Wambierzyce, gdzie mieli okazję zwiedzić Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, a także zobaczyć najstarszą w Polsce ruchomą szopkę oraz miejscową Kalwarię. Następnie udali się do Karłowa, skąd wyruszyli na Szczeliniec Wielki. Drugiego dnia celem wyjazdu stało się Kłodzko. Tutaj młodzi turyści podziwiali korytarze kontrminerskie tworzące labirynt pod Twierdzą Kłodzką oraz górną część fortyfikacji. Znaleźli również czas na podziwianie Starego Miasta, po czym wyruszyli do Kudowy Zdroju, w której w dzielnicy Czermna zobaczyli Kaplicę Czaszek znajdująca się przy Parafii św. Bartłomieja Apostoła. Wieczór spędzili na spacerach po Parku Zdrojowym na terenie uzdrowiska w Kudowie Zdroju. Ostatni dzień uczestnicy rozpoczęli wizytą w labiryncie Błędne Skały na górze Skalniak. Ponadto odwiedzili taras widokowy Skalne Czasze, skąd oglądali panoramę Gór Stołowych i Karkonoszy. Ostatnim punktem wyjazdu było podziwianie rezydencji Książ w Wałbrzychu. Bez wątpienia wycieczka dostarczyła uczestnikom dużo wiedzy historycznej, przyrodniczej i kulturowej oraz niezapomnianych wrażeń. Kotlina Kłodzka i Wałbrzych natomiast odcisnęły ślad w pamięci młodych turystów, którzy zapowiedzieli, że na pewno tam wrócą.