Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Spotkanie Opłatkowe Rodziny Edmundowej

16 stycznia w gronie członków naszej Rodziny Edmundowej oraz przyjaciół spotkaliśmy się, by celebrować największą tajemnicę wiary: Słowo stało się Ciałem.

 

„ Cud Eucharystii dla nas czyni obecnym Boga Wcielonego: On taki cichy i prosty jak chleb łamany na stole, zaprasza głodnych, by się nasycili…”

 

Rozpoczęliśmy oczywiście Eucharystią, w której braliśmy czynny udział.
W homilii ks. Proboszcz przypomniał, że właśnie rozpoczął się w liturgii Kościoła tzw. okres zwykły, tymczasem  niedzielna Ewangelia dotyczyła pierwszego cudu Pana Jezusa podczas wesela w Kanie Galilejskiej. Tym samym uświadomił nam, że każdy dzień, każdy etap w naszym życiu może być  niezwykły, jeżeli zaprosimy do niego Jezusa.

 

Po Mszy udaliśmy się na salkę parafialną. Rozpoczęliśmy piękną modlitwą, którą poprowadził ks. Proboszcz, zostały także przeczytane życzenia świąteczne przekazane przez matkę Beatę Chwistek – Przełożoną Generalną. Następnie połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do stołu, by cieszyć się swoją obecnością i pysznym jedzeniem. W dzisiejszych czasach to prawdziwa radość móc się spotkać z drugim człowiekiem twarzą w twarz, dlatego wszyscy byliśmy bardzo wdzięczni za taką możliwość i spędziliśmy ten czas bardzo miło, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Nie zabrakło również radosnego kolędowania, które poprowadziły oczywiście s. Eleonora wraz z s. Przełożoną i ks. Krzysztofem.

 

Wspólne rozmowy, śpiew i śmiech, tworzące prawdziwie rodzinną atmosferę, wypełniły w tym dniu nie tylko wnętrze salki, ale przede wszystkim nasze serca, napełniając je radością i wdzięcznością.
Rzeczywiście… Z Jezusem każdy dzień jest niezwykły!
„Tylko serca otwarte przynieśmy, a Pan je Sobą napełni, wiarę umocni i radość da cichą – byśmy dzielili się Nim z bliźnimi.”

Agnieszka Gierosz – Szałek