Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Nowi ministranci

Liturgiczna służba ołtarza jest bardzo ważna i to nie tylko podczas liturgii.

Dlatego bardzo się cieszymy, że w ubiegłą niedzielę kolejnych czterech chłopców dołączyło do grona ministrantów w naszej parafii. Uroczysta ceremonia miała miejsce podczas Mszy Św. o godz. 11.30 w obecności rodziców i całej wspólnoty parafialnej, która najliczniej gromadzi się właśnie na tej Eucharystii. Ks. Tomasz Flajszer, który opiekuje się ministrantami w naszej parafii i przez kilka miesięcy przygotowywał kandydatów przedstawił ich księdzu Proboszczowi a następnie poświęcił im komże i odebrał uroczyste obietnice. Bardzo się nimi cieszymy i niniejszym otwierany nabór kolejnych kandydatów, aby żadna Eucharystia w naszym kościele nie była pozbawiona liturgicznej służby. A może pośród nich zrodzą się również powołania do kapłaństwa, o co wszyscy się modlimy.