Categories: Aktualności, Galerie, Wydarzenie

Koncert kolęd

Ludzie często proszą swoich proboszczów, aby Pasterkę celebrować wcześniej niż o północy, ponieważ ciężko im dotrwać do tak późnej pory przy wigilijnym stole.

To bardzo smutna tendencja, która świadczy, że nie mamy o czym przy stole rozmawiać, a także pewnie i o tym, że coraz mniej kolęd śpiewamy w wigilijny wieczór. Dlatego zawsze bardzo się cieszymy, kiedy w naszej świątyni rozbrzmiewają kolędy również poza liturgią Mszy Świętych. A jeśli do tego odbywa się to przy akompaniamencie orkiestry, tym lepiej.

W drug dzień Świąt mieliśmy taką okazję, dzięki naszej liskowskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Mariusza Trzcińskiego. Najpierw wspomagali nas podczas Mszy Świętej o godz. 10.00, a następnie koncertowali z naszym udziałem przez kolejne pół godziny i w ten sposób również ci, którzy przybyli na Mszę na godz. 11.30 mogli wspólnie z orkiestrą pośpiewać kolędy. Dziękujemy wszystkim muzykom z panem dyrygentem i konferansjerem na tę okazję na czele. Powtórzymy to raz jeszcze 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego.